Приклад резюме офіціанта та дієві поради щодо написання виграшного CV

Професія офіціанта є невід’ємною частиною індустрії гостинності. Саме офіціанти забезпечують відмінне обслуговування відвідувачів у закладах. Хоч дана професія часто імпонує студентам, недавнім випускникам або людям із мінімальним досвідом роботи, вона стає популярною і серед кандидатів з попереднім стажем. Також попит на цю професію зростає, адже з’являється все більше закладів громадського харчування.

Отож, щоб підвищити свої шанси на успіх, вам необхідно виділитися серед інших кандидатів, створивши ефективне резюме офіціанта за допомогою професійних інструментів та порад. Окрім того, наші експерти розробили приклади резюме залежно від вашого попереднього досвіду та особистих уподобань.

Створіть власне резюме

Процес написання резюме: з чого почати?

Резюме офіціанта, як і резюме на будь-яку іншу посаду, незалежно від досвіду, має бути легким для читання та лаконічним. Щоб полегшити процес створення, зверніть увагу у CV на такі важливі аспекти, як його формат та структуру.

Пам’ятайте, що написаний супровідний лист під певну вакансію також відіграє важливу роль, тому створіть шаблон, який надалі ви зможете редагувати за конкретною потребою. Саме у супровідному листі є можливість докладніше розповісти про відповідний досвід, навички та вагомі факти з вашої кар’єри.

Поза тим, більше деталей про те, як створити сучасне резюме, ви можете дізнатися у нашому блозі.

Професійне CV для офіціанта

Щоб збільшити шанси отримати бажану роботу, потрібно створити CV, яке охоплює ваші досягнення, що стосуються індустрії гостинності, включаючи освітні та професійні складові. Не поспішайте, щоб не пропустити жодних важливих деталей та намагайтеся використовувати створене резюме як базовий документ, який можна коригувати під ваші інші майбутні резюме, пов’язані з професією офіціанта.

Продемонструйте у резюме те, що ви зможете обслужити гостей закладу так, що вони захочуть повертатися до вас знову і знову, адже справити гарне враження за допомогою вашої комунікабельності, уважності та інших якостей є одним із найважливіших завдань офіціанта.

Резюме, орієнтоване на конкретну позицію для офіціанта

Перш ніж розпочати створення, детально ознайомтесь із потрібною вам вакансією та зверніть увагу на основні вимоги роботодавця. Згідно з ними, ви зможете поділитися тією інформацією, яка відповідає зазначеним критеріям. Не варто своє CV переповнювати зайвими даними, отож буде чудово, якщо воно складатиметься із однієї або двох сторінок.

Якщо ви ще студент(ка) або нещодавно завершили навчання та потребуєте додаткових порад щодо створення резюме, перегляньте наш матеріал про те, як створити виграшне резюме студента.

Приклад резюме офіціанта

Приклад резюме юриста

Завантажити цей зразок резюме офіціанта

Створіть власне резюме

Як написати особистий профіль для резюме офіціанта

Особистий профіль, який ви створюєте на початку резюме, має відображати ваші кар’єрні прагнення та цілі, створюючи гарне перше враження. Так ви маєте можливість розповісти про те, що можете запропонувати роботодавцю, перш ніж менеджер з найму заглибиться в деталі вашого досвіду та наявних навичок. Особистий профіль також дозволить вам виділитися серед інших кандидатів, які мають подібну кваліфікацію. Нижче наведений приклад особистого профілю для резюме офіціанта допоможе вам зрозуміти, що варто вказувати у ньому.

Приклад особистого профілю для CV офіціанта

Офіціантка із 3-річним досвідом обслуговування гостей закладів громадського харчування. Володію правилами сервірування, специфікою подачі страв і напоїв. Ознайомлена із POS-системами та іншими автоматизованими ресторанними платформами. Прагну надалі розвиватися в індустрії гостинності, забезпечуючи ще вищий рівень обслуговування відвідувачів.

Як вказати навички в резюме офіціанта

Навички роботи офіціанта можуть відрізнятися залежно від специфіки роботи, але певні професійні вміння є обов’язковими. Під час написання цього розділу не забувайте як про hard, так і про soft навички.

Неодмінною складовою резюме офіціанта є підтвердження того, що ви вправно володієте навичками роботи та спілкування з людьми. Вміння швидко і якісно обслужити клієнта є одним із базових. Всі інші навички ви можете побачити нижче: Приклади hard навичок:

 • Володіння принципами розрахунково-касового обслуговування
 • Знання ресторанного та барного обладнання
 • Знання специфіки подачі страв та напоїв
 • Вміння працювати при великій завантаженості залу
 • Знання правил сервірування столів
 • Знання POS-систем
 • Володіння іноземними мовами

Приклади soft навичок:

 • Комунікабельність
 • Уважність
 • Багатозадачність
 • Гарна пам’ять
 • Грамотна вимова
 • Стресостійкість
 • Пунктуальність
 • Висока працездатність

Як вказати досвід роботи в резюме офіціанта

Додаючи свій досвід роботи в резюме офіціанта, акцентуйте увагу як на виконуваних завданнях, так і на досягненнях на попередніх місцях роботи. Починайте заповнення цього розділу з останнього закладу, у якому ви працювали.

Хоч і основним обов’язком офіціанта є обслуговування клієнтів, набір посадових вимог може змінюватися. Якщо на попередніх місцях роботи ви виконували додаткові обов’язки, наприклад, бармена, обов’язково залиште інформацію про це.

Як вказати освіту в резюме офіціанта

Щоб здобути посаду офіціанта, не є обов'язковою наявність вищої освіти. Якщо ви отримали середню спеціальну освіту і прагнете стати офіціантом, цього буває достатньо, адже для роботодавців набагато важливішим є практичний досвід та ключові навички.

Закінчені спеціалізовані курси у даній сфері також відіграють важливу роль у резюме.

Розділ про освіту у CV має бути структурованим у зручному для читання форматі у зворотному хронологічному порядку. Вказуйте у ньому назву навчального закладу, його місцезнаходження, навчальні роки та отриманий ступінь.

Ключові висновки

Щоб створити виграшне резюме офіціанта, необхідно продемонструвати у ньому свої практичні вміння та ключові навички, такі як комунікабельність, висока працездатність та володіння тонкощами обслуговування гостей закладів. Звертайте особливу увагу на те, чи відповідає ваш досвід критеріям, вказаним у вакансії.

Якщо ж ви потребуєте експертної допомоги, наші послуги зі складання резюме допоможуть вам спростити цей процес.

Поширені запитання

Як написати резюме офіціанту без досвіду?

Якщо у вас немає попереднього досвіду роботи та ви прагнете влаштуватися на посаду офіціанта, не приховуйте цього. Проявіть кмітливість та оригінальність, поділившись про те, що володієте особистими та професійними якостями, які є надважливими для даної посади. Також акцентуйте увагу на тому, що ви готові наполегливо вчитися та зможете легко адаптуватися до нового досвіду.

Більшість менеджерів з найму обирають кандидатів не лише за навичками чи наявним досвідом, а й зважають на їхню мотивацію і щиру зацікавленість у працевлаштуванні. Окрім того, попередній досвід роботи у суміжній сфері або досвід волонтерства/стажування можуть виокремити вас серед інших кандидатів, продемонструвавши ваші вміння.

Який найкращий формат резюме для офіціанта?

Найпоширенішим форматом є написання резюме у зворотному хронологічному порядку. Чітка та лаконічно вказана релевантна інформація стане запорукою успіху вашого CV.

Яку інформацію потрібно вказувати в резюме офіціанта?

Резюме має містити відповідні ключові слова, мати логічну структуру та бути релевантним відповідно до певної вакансії. Крім того, документ повинен легко читатися.

Основні розділи, які має містити резюме:

 • Контактна інформація
 • Особистий профіль
 • Досвід роботи
 • Hard та soft навички
 • Освіта
 • Рекомендації (необов'язково)
 • Інтереси та хобі (необов'язково)

Що вказати у резюме офіціанта, якщо ви лише нещодавно завершили навчання?

Робота офіціантом може стати чудовим початком вашої кар’єри, який допоможе вам розвинути нові вміння. Якщо ви нещодавно завершили навчання, дана професія посприяє здобути навички, які в майбутньому можна застосовувати у будь-якій сфері, яка пов’язана із роботою з клієнтами.

Так як пошуки першої роботи є напруженим процесом, наші поради зі створення резюме без досвіду роботи вам неодмінно стануть у пригоді.

Яка стандартна довжина резюме офіціанта?

Стандартна довжина резюме офіціанта може становити одну-дві сторінки, тому не варто переповнювати його зайвою інформацією.

Чи потрібно додавати рекомендації в резюме офіціанта?

Даний розділ не є обов’язковим. Якщо ж рекрутеру будуть потрібні рекомендації з ваших попередніх місць роботи, ви завжди можете залишити їх під час наступних етапів спілкування.

Створіть власне резюме

Схожі статті

Понад 112.872 користувачів вже зробили своє резюме

За допомогою CV maker Ви можете швидко і легко створити помітне та професійне резюме за 15 хвилин.

Створіть своє резюме

У Вас буде на 65% більше шансів отримати роботу