Як створити виграшне резюме інженера (шаблон + приклади)

Створення переконливого резюме інженера є ключовим етапом у процесі пошуку роботи та здобуття омріяної вакансії. Наразі роботодавці шукають не лише фахівців з технічними знаннями, але й особистостей з розвинутими комунікативними та організаційними навичками, які можуть ефективно та без проблем працювати в колективі, комунікувати з клієнтами та керівництвом. У цій статті ми детально розглянемо основні кроки та важливі аспекти, які допоможуть вам створити резюме інженера, що привертатиме увагу омріяної компанії. Запропонований шаблон та приклади допоможуть вам створити резюме, яке грамотно розповість про ваші навички, досвід та досягнення, підкреслить особисті якості, дасть змогу відрізнятися на фоні конкурентів.

Створіть своє резюме

Приклад резюме інженера

Перш ніж ви почнете писати резюме інженера, важливо зрозуміти, як це правильно та ефективно зробити. Зокрема, сильні сторони варто описати докладно та розгорнуто. Якщо ви складаєте такий документ вперше, то вивчіть зразок резюме інженера на нашому сайті. Також тут можна ознайомитися з доступними шаблонами резюме, обрати для себе відповідний варіант, створити своє перше професійне резюме онлайн.

Найчастіше в резюме інженера вказують таку інформацію:

 1. Контактні дані. Цей розділ містить ваше повне ім'я, адресу, номер телефону та електронну адресу. Важливою є точність та актуальність цієї інформації, оскільки саме через неї роботодавець може з вами зв'язатися. Тож будьте пильними та перевірте, чи не допустилися ви тут механічних помилок.
 2. Професійний огляд. У цьому розділі ви надаєте короткий огляд вашого професійного досвіду та навичок, які можуть бути корисними на новому робочому місці. Тут варто коротко, але змістовно розповісти про ваші основні досягнення та кваліфікацію.
 3. Освіта. Тут треба вказати ваші академічні досягнення, зокрема ті, що стосуються навчання в університеті, курсів, наявності сертифікатів тощо. Зазвичай вказують рівень освіти, спеціальність та дати отримання ступеня чи сертифікату.
 4. Професійний досвід. Цей розділ містить інформацію про вашу попередню роботу у сфері інженерії. Ви перераховуєте попередні місця роботи, починаючи з останнього, вказуючи назву компанії, посаду та тривалість роботи. Також варто вказати ваші ключові обов'язки та досягнення на кожній посаді. Це дасть змогу потенційному роботодавцю зрозуміти, які завдання ви вже вмієте вирішувати, скласти попереднє враження, чи може йому підійти ваша кандидатура.
 5. Навички та компетенції. Тут можна писати не лише про суто-інженерні компетенції, а й про додаткові, що є потенційно корисними. Розділ може включати знання програмного забезпечення, мов програмування, роботу зі спеціальним обладнанням, технічні навички та інші важливі аспекти.


Приклад резюме інженера

Завантажити цей приклад резюме інженера .pdf

Як написати особистий профіль для резюме інженера

Особистий профіль у резюме інженера повинен допомогти роботодавцю зрозуміти, що за співробітник перед ним, який досвід роботи у нього є в напрямку, на яку кінцеву позицію він розраховує. Важливо використовувати терміни та ключові слова, які є типовими для вашої галузі. Це допоможе підкреслити вашу експертність і показати, що ви володієте необхідними навичками.

Ось декілька порад, які допоможуть написати особистий профіль інженеру більш переконливо:

 • Зосередьтеся на ключових навичках та досягненнях. У своєму особистому профілі надайте короткий огляд вашого основного досвіду та найбільших досягнень. Підкресліть ваші найсильніші сторони й навички, які найбільше важливі для вакансії, на яку ви претендуєте.
 • Зацікавте роботодавця. Спробуйте включити унікальні аспекти вашої кар'єри, які можуть зацікавити роботодавця. Наприклад, якщо у вас є особливі проєкти або досягнення, коротко та змістовно розкажіть про них.
 • Використовуйте конкретні терміни й ключові слова. Важливо використовувати терміни та ключові слова, які є типовими для вашої галузі. Це допоможе підкреслити вашу експертність і показати, що ви маєте необхідні навички.
 • Старайтеся писати коротко та по суті. Оскільки особистий профіль повинен бути коротким, намагайтеся уникати зайвих деталей, вони лише дратуватимуть та відволікатимуть від головного. Сконцентруйтеся на основному і запропонуйте лаконічний опис вашої особистості та професійних цілей.
 • Окресліть ваші цілі та амбіції. Поясніть, що саме вас мотивує у вашій професійній діяльності та яких цілей ви прагнете досягти. Це дасть змогу роботодавцю краще зрозуміти вашу мотивацію, впевнитися, що ви бажаєте рости та розвиватися.

Приклад особистого профілю для CV інженера

Щоб розібратися на практиці, як потрібно писати особистий профіль, надамо резюме інженера-будівельника зразок. Спочатку розглянемо хороший приклад та пояснимо, чому він є таким:

Мене звати Дмитро Кравченко. Я кваліфікований інженер з досвідом 8 років у проєктуванні та розробці механічних систем. Експерт в області CAD-моделювання та інженерного аналізу, працював у сфері машинобудування та автоматизації. Маю здатність до розв'язання складних інженерних завдань. Мої досягнення включають успішне керування проєктами від початкової концепції до виробництва, а також розробку та впровадження інноваційних технологій для оптимізації процесів. Мета – продовжувати вдосконалювати свої навички та забезпечити розв'язання інженерних проблем для досягнення максимальних результатів у вашій компанії.

Чому цей приклад доволі вдалий і так варто писати?

 • Конкретність і лаконічність. Описаний профіль короткий, але водночас він максимально конкретний та підкреслює головні аспекти досвіду та навичок кандидата;
 • Акцентування на ключових аспектах. Профіль відзначає головні пункти, які можуть зацікавити потенційного роботодавця – досвід, навички, досягнення та професійні цілі;
 • Націленість на отримання вакансії. Описані навички та досягнення інженера прямо пов'язані з вимогами вакансії, що робить його більш привабливим для роботодавця;
 • Мова. Використання активних дієслів та позитивної мови (наприклад, «експерт», «досягнення», «мета») підкреслює впевненість та рішучість кандидата.

І поганий приклад, у якого точно немає шансів зацікавити потенційних роботодавців:

Мене звати Павло. Я інженер з досвідом роботи. Довелося керувати проєктами та працювати в команді. Маю досвід в CAD-моделюванні та аналізі. Шукаю цікаву роботу у сфері інженерії з гідною платнею.

Чому ж цей приклад є явно невдалим та роботу Павлу явно не запропонують? Нумо розбиратися:

 • Мало конкретики та недбалий виклад. Описані навички та досвід кандидата є загальними та недостатньо конкретизованими, що робить профіль малопривабливим для роботодавця;
 • Відсутність конкретних досягнень, які могли б зацікавити роботодавця. Профіль не містить конкретних прикладів або досягнень кандидата, що робить його менш переконливим;
 • Відсутність інформації щодо мети здобувача вакансії. Профіль не містить інформації про професійні цілі кандидата. Це не дає змогу роботодавцю зрозуміти, чому саме цей кандидат підходить для того, щоб закрити вакансію;
 • Використання простого та неформального стилю мовлення. Це може створювати враження про несерйозність або недбалість кандидата, про те, що він ставиться до пошуку роботи формально та не сподівається на те, що досягне успіху.

Створіть своє резюме

Як вказати навички в резюме інженера

Описання навичок у резюме інженера – надзвичайно важливий момент. Ви маєте вивчити вимоги до кандидата на вакансію та описувати ті навички, які будуть корисними потенційному роботодавцю й одночасно не говорити зайвого. При указанні навичок у резюме інженера важливо бути конкретним та спрямованим на вимоги конкретної вакансії. Ось деякі поради, як це зробити ефективно:

 • Адаптуйте навички до вакансії: Перегляньте вимоги вакансії та вказуйте ті навички, які найбільше відповідають цим вимогам. Наприклад, якщо вимоги включають роботу з певним програмним забезпеченням або знання певних технічних стандартів, відобразіть це у вашому резюме.
 • Будьте конкретними: Уникайте загальних фраз типу «мав досвід в CAD-моделюванні». Замість цього, наведіть конкретний приклад вашої роботи з CAD, наприклад, «розробляв 3D-моделі для виробничих потреб за допомогою AutoCAD».
 • Використовуйте специфічну термінологію. Якщо ви маєте спеціалізовані навички або використовуєте конкретне обладнання, зазначте їх у резюме. Використовуйте терміни, які зрозумілі фахівцям у вашій області.
 • Підкресліть ваші позитивні навички: Навички управління проектами, комунікаціями та робота в команді також є важливими для інженера. Конкретно, але коротко розкажіть про вашу здатність до співпраці, здатність ефективно розв'язувати робочі проблеми.
 • Акцентуйтеся на досягненнях. Якщо у вас є конкретні досягнення, пов'язані з вашими навичками, не соромтеся ними поділитися. Наприклад, «керував проєктом, який призвів до зменшення витрат на 20% шляхом оптимізації процесів».
 • Будьте правдивими й об'єктивними: Важливо не перебільшувати свої навички. Будьте чесними щодо своїх здібностей та досвіду, адже це може вплинути на вашу успішність на співбесіді та в подальшій роботі.

Приклад навичок в резюме інженера

Поглянемо на конкретних прикладах, як варто і як не варто розповідати про навички. Почнемо з позитивного прикладу, який можна використовувати в якості орієнтира:

 • Досвід роботи з програмами AutoCAD, SolidWorks та CATIA для розробки 2D та 3D-моделей для механічних систем та обладнання;
 • Глибокі знання та розуміння принципів машинобудування, включаючи роботу з різними матеріалами, включаючи метали, пластик та композити;
 • Досвід керування проєктами від початкового проєктування до виробництва, з використанням методів Agile та Waterfall, з врахуванням графіків, бюджету та ресурсів;
 • Вміння використовувати математичні та інженерні методи для аналізу та розробки оптимальних рішень у складних технічних завданнях;
 • Здатність до спілкування з колегами, клієнтами та іншими зацікавленими сторонами, як в усній, так і в письмовій формі.

Цей приклад є хорошим, бо кожна навичка чітко визначена та підтримується конкретними програмами, методами або інструментами, що надає роботодавцю зрозумілу картину того, що може зробити кандидат. Окрім того, претендент на вакансію не просто перераховує навички, а також надає конкретні приклади досягнень, що додатково підтверджують його експертність і компетентність.

Перейдемо до поганого прикладу. Ніколи не пишіть про свої навички інженера таким чином:

 • CAD;
 • Машинобудування;
 • Проектне управління;
 • Аналітика;
 • Працюю в команді.

Найбільші негативні сторони цього прикладу – загальність та відсутність конкретики. Кандидат не надає жодних переконливих прикладів або деталей, тож інформація не несе якої-небудь цінності для роботодавця. Відсутність зв'язку з вимогами вакансії або специфічних інструментів також робить цей список навичок непридатним для цілей резюме. Вони можуть бути властивими більшості інженерів, не вирізняють кандидата серед інших. У загальному, цей приклад не демонструє конкретних здібностей або досягнень здобувача вакансії та не допомагає зробити його резюме привабливішим на фоні конкурентів.

Як вказати досвід роботи в резюме інженера

Коли ви зазначаєте досвід роботи у своєму резюме інженера, важливо, щоб це було зрозуміло, конкретно та мало цільове спрямування щодо вакансії, на яку ви подаєтеся. Можуть стати в нагоді наступні рекомендації:

 1. Зосередьтеся на списку обов'язків і досягнень. Зазначте свій досвід роботи за допомогою списку, включаючи обов'язки, які ви виконували на кожній попередній посаді, та досягнення, які ви отримали. Це дає змогу роботодавцю легше оцінити ваш потенціал.
 2. Будьте конкретними та оцінюйте власні досягнення, наводячи певні дані. Наприклад, замість того, щоб писати «керував проектом», напишіть «керував проектом зі зменшення витрат на 15% та випуском продукції в строк».
 3. Використовуйте ключові слова з вакансії. Приписуйте свій досвід роботи відповідно до вимог вакансії та використовуйте ключові слова, які використовує роботодавець. Це допоможе підкреслити вашу відповідність до вимог щодо посади.
 4. Використовуйте діаграми, графіки та числові дані. Якщо це можливо, використовуйте діаграми, графіки або інші засоби візуалізації, щоб продемонструвати свої досягнення числами або графіками. Наприклад, показуйте збільшення продуктивності або зменшення витрат за допомогою графіків.
 5. Персоналізуйте ваш досвід під вакансію. Опишіть ваш досвід роботи під конкретні вимоги та потреби вакансії. Подайте інформацію так, щоб все вказувало на вашу здатність виконати роботу на потрібному рівні.

Приклад досвіду роботи в резюме інженера

Хороший приклад того, як описувати досвід роботи, може бути таким:

Інженер-проектувальник, Компанія Інжинірингових Рішень, м. Дніпро, Україна, 2016 – 2024 рр.:

 • Керування проектами з розробки механічних систем для промислових підприємств;
 • Виконання робіт з CAD-моделювання та інженерного аналізу для створення 2D та 3D-моделей, включаючи візуалізацію та інженерну документацію;
 • Розробка та впровадження інноваційних технологій та методів для оптимізації проектів, що призвело до зменшення витрат на 20% та підвищення продуктивності на 15%;
 • Успішна взаємодія з клієнтами та іншими зацікавленими сторонами для забезпечення відповідності вимогам проекту та досягнення позитивних результатів.

Приклад досвіду в резюме інженера є вдалим, бо кожен пункт досвіду роботи чітко визначений та підкріплений конкретними досягненнями та результатами. Для підтвердження успіхів, вказані числові дані про зниження витрат, підвищення продуктивності та інші результати роботи.

Як вказати освіту в резюме інженера

Коли ви говорите про освіту в резюме, особливу увагу приділяйте тим аспектам, які можуть підтвердити вашу кваліфікацію та експертність. Декілька важливих порад, які допоможуть:

 • Включіть інформацію про ступінь, установу та рік закінчення. Якщо у вас є додаткові сертифікати або курси, які належать до вашої професії, вони також можуть бути вказані окремо;
 • Підкресліть релевантність. Якщо ваша освіта напряму пов'язана з обраною галуззю або позицією, вкажіть на це;
 • Будьте конкретними та чесними. Вказуйте лише реальну інформацію про вашу освіту та уникайте перебільшень.

Приклад освіти в резюме інженера

Якщо ви маєте відповідну освіту, інформацію в резюме можна подати наступним чином:

 • Магістр інженерії з механічної інженерії;
 • Політехнічний Університет Дніпра;
 • Рік закінчення: 2016.

Або:

 • Бакалавр інженерії з електротехніки;
 • Національний Університет Дрогобича;
 • Рік закінчення 2014.

Створіть своє резюме

Поширені запитання

1. Як написати резюме для інженера без досвіду роботи?

У такому разі акцентуйте на вашу освіту, академічні досягнення та проекти, над якими ви працювали під час навчання. Використовуйте активне мовлення, щоб підкреслити ваші здібності та інтереси у сфері інженерії, а також будьте конкретними щодо навичок, які ви отримали.

2. Який найкращий формат резюме для інженера?

Оптимальним є хронологічний формат, починаючи з освіти та закінчуючи досвідом роботи. Але важливо також включити розділ про ключові навички та досягнення, щоб підкреслити вашу експертність та переконати потенційного роботодавця.

3. Чи потрібно включати всі мої технічні навички?

Краще включати навички, які можуть бути корисними з огляду на вакансію, яку ви хочете отримати. Не потрібно, щоб список навичок був нескінченним та не релевантним посаді, роботодавця таке явно не зацікавить.

Схожі статті

Понад 112.872 користувачів вже зробили своє резюме

За допомогою CV maker Ви можете швидко і легко створити помітне та професійне резюме за 15 хвилин.

Створіть своє резюме

У Вас буде на 65% більше шансів отримати роботу