Як написати розділ освіти у CV: приклади та поради

Професійно написаний розділ освіти у резюме – один із важливих елементів, що визначає вашу кваліфікацію та висвітлює потенціал. Освіта в резюме не лише передає важливі дані про вашу академічну підготовку, але й показує готовність до неперервного самовдосконалення та досягнення нових висот у професійній сфері. Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати відповідний формат, як впорядкувати інформацію та виділити ключові аспекти вашої освіти, щоб привернути увагу роботодавця.

Створіть своє резюме

Як повинен виглядати розділ Освіти в резюме?

Аналізуючи ваш освітній шлях, роботодавець легко може простежити, чи працюєте ви у відповідній галузі та наскільки ваша теоретична база відповідає практичному досвіду. Тому важливо, щоб розділ освіти виглядав професійно, структуровано та інформативно. Ми виділили ключові моменти, які слід враховувати при його оформленні:

 • Навчальний заклад: вкажіть повну назву університету, інституту, коледжу тощо, та місто, де він знаходиться. Наприклад – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ.
 • Роки навчання: вкажіть роки, коли ви навчалися або продовжуєте навчатись. Наприклад – 2016-2020, 2021 – в процесі.
 • Спеціальність: вкажіть свою спеціальність та кваліфікацію. Якщо їх декілька, спочатку вкажіть ті, які релевантні до обраної посади.Наприклад – "бакалавр інформаційних систем та технологій".
 • Диплом про закінчення навчання: надайте диплом, сертифікат чи інший документ, що вказує про закінчення навчання та підтверджує кваліфікацію.

Якщо ви не впевнені, де краще розмістити розділ про освіту, огляньте приклад резюме. Це дозволить вам ознайомитися зі структурою документа, визначити основні пункти та отримати уявлення, яка інформація про освіту є ключовою для привертання уваги потенційного роботодавця. Важливо вказувати лише правдиву інформацію про свою освіту в резюме. Роботодавці можуть провести перевірку цих фактів, тому надати точну і правдиву інформацію допоможе зберегти довіру та впевненість роботодавця у вас.

Створіть своє резюме

Як відформатувати розділ освіти в CV

Структуризація та форматування розділу освіта в резюме необхідні для організованого та чіткого подання ваших кваліфікацій. Це суттєво полегшує рекрутерам процес оцінювання резюме кандидата, оскільки дозволяє швидко знайти необхідну інформацію. Під час написання розділу освіти в резюме слід керуватися наступними принципами:

 • Хронологічний порядок – вкажіть ваші освітні досягнення в хронологічному порядку, починаючи з останнього закладу, де ви навчались. Спочатку вказується вищий ступінь освіти: аспірант–магістр–бакалавр.
 • Чітка структура – додаткова освіта в резюме має бути розбита на окремі блоки для кращого сприйняття. Кожен блок може включати назву установи, ступінь, спеціалізацію, рік закінчення та інші важливі деталі.
 • Головні елементи – повна назва навчального закладу, рік закінчення, отриманий ступінь та спеціалізація, показники GPA (за необхідністю).
 • Додаткова інформація – вкажіть нагороди, сертифікати, стипендії, відзнаки, які ви отримали впродовж навчання. Окремим блоком додайте релевантні курси та дисципліни.

Що таке GPA? І як треба вказувати цей показник в вашому резюме?

GPA (Grade Point Average) – це система оцінювання успішності студента на основі середнього балу диплома чи атестату. Для отримання балу необхідно суму всіх отриманих оцінок поділити на кількість предметів.

GPA використовується для визначення загальної успішності студента протягом його навчання. Інформація про високий середній бал чи диплом з відмінними оцінками є корисною для випускника, особливо, якщо його кваліфікації відповідають вимогам обраної посади.

Для роботодавців країн східної Європи, зокрема України, наявність середнього бала у резюме не є вирішальним чинником, однак у західних країнах цей показник може виявитися ключовим при подачі заявки на першу роботу. Високий середній бал у резюме свідчить про здатність кандидата ефективно впоратися з великою кількістю завдань та обов'язків, з якими він зіткнеться на початковому етапі своєї кар'єри.

Після визначення свого середнього балу може виникнути питання: "Чи достатній у мене бал для включення в резюме?". Необхідний середній бал для зацікавлення рекрутера може бути різним, залежно від країни та сфери професійної діяльності.

Ми рекомендуємо провести аналіз відповідної галузі, яка вас цікавить, щоб визначити, як вказати показник GPA у розділі “освіта”. Наприклад, для більшості робочих місць у США, GPA 3.0/4.0 вважається мінімумом для включення в резюме. У випадку низького середнього балу його можна не вказувати, замість цього при створенні резюме впишіть інші види досвіду та досягнень. Ми рекомендуємо структурувати розділ "Освіта" у своєму резюме наступним чином:

Masters in Software Engineering

Taras Shevchenko National University of Kyiv, Kyiv – (2018-2022)

GPA – 3.98

Як вказувати середню або вищу освіту в вашому резюме?

Хоча створення розділу освіта в резюме може здаватись легким і зрозумілим, насправді важливо врахувати певні нюанси та вміти відсортовувати важливе від другорядного. Під час створення розділу освіти в резюме слід дотримуватись хронологічного порядку для чіткого відображення вашого академічного шляху.

 • Якщо у вас є декілька дипломів, розміщуйте їх в порядку важливості для конкретної посади, на яку ви претендуєте.
 • Якщо у вас немає вищої освіти, варто вказати свою середню освіту в резюме, особливо якщо вона є релевантною для вакансії.

В певних професіях освіта не є вирішальним критерієм при виборі кандидатів, оскільки ключову роль відіграють саме навички та досвід роботи. Наприклад, у галузі ремонтних послуг, обслуговувані, технічних професіях або сферах, де важливі фізичні навички, освіта може не мати першочергового значення. Роботодавці будуть більше цінувати практичний досвід, професійні досягнення та здатність кандидата ефективно виконувати роботу.

Однак, навіть якщо ви не маєте вищої освіти або вона не пов'язана з обраною сферою, рекомендується включити розділ "Освіта" у резюме. Вкажіть ваші досягнення, вивчені предмети та будь-які інші аспекти, які можуть бути цікавими для роботодавця. Ви можете вказати середню освіту наступним чином:

Школа №1, м. Київ, Україна

Середня загальна освіта

Закінчено в 2018 році

Основні предмети: Математика, Фізика, Інформатика

Курси та Навчання:

1. Онлайн-курс "Програмування на мові Python", Coursera (2020)

2. Сертифікат з Інтернет-маркетингу, Udemy (2019)

Нагороди та Досягнення:

1. Переможець регіонального конкурсу з математики (2014)

2. Сертифікат визнання за успіхи в олімпіаді з фізики (2015)

Якщо ви маєте вищу освіту, ми рекомендуємо завжди вказувати її у резюме. Обов'язково слід вказати назву навчального закладу, місто його розташування та дату завершення навчання, отриманий ступінь – бакалавр, магістр, MBA або доктор філософії.

Також важливо вказати вашу спеціальність. Якщо ви бажаєте додати середній бал диплома, впевніться, що він вищий за середній. Не забудьте окремо виділити позакласні заняття та академічні досягнення, оскільки вони можуть краще відображати ваші прагнення та навички перед потенційними рекрутерами.

Де вказати освіту в резюме

Для того, щоб інформація про освіту справила відповідне враження на роботодавця, важливо ретельно обрати оптимальне місце для її розташування. Варіантів розміщення може бути декілька, оскільки формат резюме не є сталим. Тому ви можете адаптувати розміщення інформації згідно з власними уподобаннями, забезпечуючи при цьому логічну послідовність викладу даних.Зазначимо, що розташування розділу освіта в резюме може змінюватися залежно від обраного вами формату резюме.

Ми підготували список корисної інформації, яка допоможе визначитись, де краще розмістити освіту в резюме, відповідно до ситуацій:

 1. Студенти та випускники без досвіду роботи: якщо ви маєте обмежений досвід роботи, основним фокусом вашого резюме буде освіта. Найкращим рішенням стане розміщення розділу "Освіта" на початку резюме. Це дозволить роботодавцю швидко оцінити ваші навчальні досягнення та кваліфікацію.
 2. Зміна спеціальності: якщо ви змінюєте не лише робоче місце, але й спеціальність, розділ "Освіта" краще помістити перед розділом "Досвід роботи". Так роботодавець зможе швидше порівняти ваш досвід та кваліфікації з потрібними вимогами для нової посади.
 3. Вагомий досвід за фахом: якщо ви маєте суттєвий досвід роботи та досягнення відповідні до професії, важливу інформацію краще розмістити вище, ніж дані про освіту. Розділ "Освіта" буде лише підтвердженням вашого досвіду.
 4. Повернення до навчання: якщо ви вирішили повернутися до навчання для отримання нового ступеня, розділ "Освіта" слід розмістити поруч або перед розділом "Досвід роботи". Це вказуватиме на ваше продовження навчання та актуальні знання.

Для визначення оптимального місця розділу про освіту у вашому резюме слід враховувати тип резюме, яке ви розробляєте, ваші досягнення у навчанні, рівень досвіду та наявність навичок у бажаній професії.

Приклади резюме в розділі освіти

Незалежно від вашого освітнього рівня, важливо, щоб розділ “Освіта” в резюме був структурованим та читабельним. Це допоможе рекрутеру під час ознайомлення з вашим CV швидше розглянути вашу кваліфікацію та можливості.

Як заповнювати блок освіти – повністю залежить від рівня освіти, вашої професії або напрямку, у якому ви розвиваєтесь. Тому ми пропонуємо приклади резюме в розділі освіти для 3-х різних професій.

Резюме журналіста
Бакалавр (2018-2022)
Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів
Спеціальність: “журналістика”
Напрямок: “Нові медіа та інтернет-комунікації”
Семінари з розкриття корупції та журналістського розслідування, Центр Журналістських Досліджень (2020);
Курси з відеомонтажу та мультимедійної журналістики, Knight Center for Journalism in the Americas (2021).
Резюме психолога
Бакалавр (2021 – продовжую навчання)
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Спеціалізація: "психологія"
Курси та сертифікати: Інститут сучасних професій, курс "Практична психологія та психотерапія" (2023)
Резюме офіціанта
Атестат про повну загальну середню освіту
Середня загальноосвітня школа №7, Одеса
GPA – 4.1

Важливо розуміти – не існує одного чіткого шаблону резюме зі сталим варіантом написання розділу “Освіти”. Тому важливо поєднувати актуальні тенденції зі структурованою та лаконічною інформацією у вашому CV. Якщо ви хочете сучасне та професійне резюме, де чітко вказані ваші сильні сторони, наші послуги зі створення резюме завжди доступні.

Часті помилки та як їх уникнути

В першу чергу, розділ освіти має підкреслити вашу кваліфікацію та відповідність вакансії, тому уникаючи цих помилок, ви покращите враження рекрутера від свого резюме:

 • Застаріла освіта в резюме. Вказуйте лише актуальні курси та дипломи, особливо, якщо ви вже маєте значний досвід роботи. Застаріла освіта може виглядати неактуально та займати зайве місце.
 • Нечіткі дані. Вказуйте повну інформацію про вашу освіту, включаючи назву закладу, спеціальність, рік закінчення та отримані ступені. Більше деталей, зокрема про пройдені курси, сертифікати тощо допоможе рекрутеру отримати чітке уявлення про ваші актуальні навички та здібності.
 • Помилки в граматиці та стилі. Ретельно перевірте текст на наявність помилок в граматиці та стилі. Професійний вигляд освітнього розділу збільшує ваші шанси на співбесіду.
 • Занадто детальне описання курсів. Уникайте докладного опису кожного курсу, зосередьте увагу на тих, які найбільше релевантні для вакансії.
 • Відсутність структури. Розділ "Освіта" повинен мати чітку та логічну структуру. Розмістіть інформацію у формі списку чи таблиці, щоб рекрутер легше міг зорієнтуватися. Розбийте дані на підзаголовки, якщо це доречно. Це допоможе підвищити читабельність та зробить резюме професійним.

Створіть своє резюме

Ключові висновки

Роботодавець при перегляді резюме ретельно вивчає розділ “Освіта”. Нерідко для роботи у сфері медицини, IT, фінансів та освіти підбір спеціалістів відбувається з урахуванням наявності вищої освіти у кандидата. Розділ освіта в резюме допомагає виділити ваші сильні сторони та привернути увагу роботодавця, визначаючи ваш потенціал та експертність в конкретній галузі. Щоб правильно його скласти, необхідно зосередитися на ваших перевагах та включити інформацію, яка зацікавить потенційного роботодавця.

Розташування розділу “Освіта” буде залежати від того, що ви хочете підкреслити та на якому етапі свого професійного розвитку ви знаходитесь. Якщо у вас немає сертифікатів чи ліцензій, і ви не можете додати цю інформацію в розділ освіти, замініть їх описом своїх професійних навичок. Ви також можете детально описати свої вміння у супровідному листі до резюме. Ознайомтеся з нашою інструкцією з написання супровідного листа, яка допоможе створити якісний додаток до резюме для яскравої демонстрації своїх професійних вмінь.

Поширені запитання

1. Чи потрібно включати середню школу, якщо у мене є вища освіта?

Якщо у вас є вища освіта, інформацію про середню школу не варто додавати у резюме. Роботодавців цікавить освіта, здобута в університетах, коледжах тощо, особливо якщо вона відповідає вимогам вакансії. При включенні інформації про освіту в резюме важливо враховувати релевантність та вагомість рівнів освіти для конкретної посади.

2. Як вписати освіту, якщо я не закінчив(ла) навчальний заклад?

Якщо ви є студентом, достатньо вказати назву навчального закладу, факультет та спеціальність. У роках навчання додайте рік вступу до навчального закладу та зазначте, що ви знаходитесь у процесі навчання. У випадку, якщо у вас незакінчена вища освіта, в резюме ви можете вказати написані курсові роботи або прослухані навчальні курси.

3. Чи варто зазначати оцінки або успішність?

Додавати оцінки до розділу освіта в резюме рекомендується лише у випадку відсутності досвіду роботи, наприклад, для студентів. Якщо ви отримували високі оцінки, це може стати додатковою перевагою перед іншими кандидатами-студентами. Пріоритетним є підхід, де акцент робиться на предметах, що найбільше відповідають бажаній сфері роботи, замість включення до CV повного переліку оцінок.

4. Як включити онлайн-курси або сертифікати в розділ освіти?

У резюме вказуйте лише актуальні курси та тренінги. Рекрутерам важливі практичні навички, що відповідають сучасним моделям роботи. Додавайте до розділу освіта лише ключові курси, тренінги та сертифікати. Якщо вони не пов'язані із вакансією, але ви переконані, що це важливо, найкраще включити їх до розділу "Про себе".

5. Чи варто включати іноземні мови в розділ освіти

Визначте важливість володіння іноземною мовою для конкретної вакансії. Якщо це є важливою вимогою для отримання роботи, рекомендується створити окремий розділ у резюме під назвою "Мови". У випадку, якщо знання іноземної мови не є обов'язковим, дані про володіння мовами можна просто включити до розділу "Навички".

Схожі статті

Понад 112.872 користувачів вже зробили своє резюме

За допомогою CV maker Ви можете швидко і легко створити помітне та професійне резюме за 15 хвилин.

Створіть своє резюме

У Вас буде на 65% більше шансів отримати роботу