Як створити просте резюме

Ви нещодавно завершили навчання та знаходитесь у пошуках роботи? Або ж шукаєте нових можливостей у професійній сфері? В обох випадках було б чудово створити гарне резюме, щоб виділитися серед інших кандидатів.

Написання резюме є не таким простим процесом, як здається з одного боку, адже отриманий результат визначить те, чи запросять вас на інтерв’ю. Та у нас є чудова новина - вам не доведеться працювати над своїм резюме наодинці! У цьому гайді представлена інформація про те, які деталі варто лишати у резюме, які дані не потрібні та що очікують у резюме побачити роботодавці.

Створіть своє резюме

Яку інформацію необхідно лишати у своєму резюме?

Ваше резюме має містити наступні розділи:

Контактна інформація

Хоч і контактна інформація є найпростішою для заповнення, та все ж багато людей досі забувають її лишати. Не забудьте вказати своє повне ім'я, посаду, на яку претендуєте,  власну адресу електронної пошти та діючий номер мобільного телефону. Додаткова інформація, яка також варта уваги - ваш профіль у Linkedin та професійний веб-сайт (якщо вони наявні). Однак не варто згадувати наступне:

  • адресу робочої електронної пошти та будь-які контакти, пов’язані з попередньою (теперішньою) роботою;
  • невідповідні посилання на ваші соціальні мережі.

Професійні досягнення та здібності

Інформація про професійні здобутки є важливою частиною резюме, яке складає перше враження про вас як про професіонала. Якими досягненнями ви володієте? Як дати зрозуміти рекрутеру, який внесок ви можете зробити для розвитку компанії?

Обов’язково залиште кілька слів про ваші основні професійні здобутки у певній сфері, яка перегукується із вакансією, на яку ви відправляєте резюме. Уникайте будь-якої неважливої та невідповідної інформації та фокусуйтесь на головному!

Досвід роботи

Досвід роботи є основою будь-якого резюме, тому обов’язково перерахуйте свої попередні місця роботи, бажано у зворотному хронологічному порядку. Заповніть цей розділ так, як вказано нижче:

  • Посада, яку ви займали: зазначте цей пункт жирними літерами на початку.
  • Компанія: надайте назву компанії, у якій ви працювали.
  • Період, протягом якого ви працювали у конкретній компанії: залиште місяць та рік початку та завершення роботи.
  • Основні обов'язки: надайте короткий виклад основних обов’язків, які ви виконували раніше. Окрім того, було б чудово, якби вони певним чином співвідносилися з вакансією, яку ви розглядаєте.
  • Досягнення: додатково ви можете лишити інформацію про досягнення, які здобули на попередніх місцях роботи, а статистичні дані та цифри зможуть допомогти підтвердити їх.

Якщо ви маєте за плечима понад 15 років досвіду роботи, не варто лишати описи того, де і як ви працювали, до прикладу, у 2000-му році. Якщо ж у вас навпаки немає попереднього досвіду, легко включайте до списку різні стажування, курси або волонтерську роботу.

Освіта

У розділ «Освіта» варто додати назви навчальних закладів, факультетів/спеціальностей, ступені, які ви отримали та період навчання. Окрім того, ви можете коротко зазначити інформацію про досягнення, отримані під час навчання та студентську діяльність.

Навички

Залишивши кілька основних навичок, ви маєте змогу продемонструвати роботодавцю те, що саме ви вмієте та знаєте на даний час. Зазначте як жорсткі, так і м’які навички у своєму резюме.

Жорсткі навички (hard skills) – це ті професійні навички, які потрібні для певної посади і конкретної роботи, наприклад, знання певних мов програмування, математичне обчислення чи володіння іноземною мовою. М’які навички (soft skills) включають, до прикладу, ефективну комунікацію, здатність швидко вирішувати проблеми та лідерство; щоб їх отримати, не потрібно закінчувати університет чи підвищувати кваліфікацію за допомогою курсів.

Які розділи не є обов’язковими для заповнення?

  • Курси та навчання, які не пов’язані із вакансією, на яку ви претендуєте
  • Хобі та інтереси
  • Участь у професійних конференціях та семінарах

Також не витрачайте час та місце у резюме на брехню та неправдиву інформацію.

Чесність допоможе вам уникнути незручних ситуацій під час процесу найму, адже більшість обманів у резюме стають зрозумілими ще під час інтерв’ю. Відкриті та щирі люди, які не обманюють та не приховують деталей – ось кого обиратимуть роботодавці.

Створіть своє резюме

З яких розділів складається стандартне резюме?

Стандартне резюме може складатися з таких розділів:

1. Контактна інформація
2. Досвід роботи
3. Освіта
4. Навички
5. Додаткові розділи

Як створити гарне резюме, якщо у вас ще немає досвіду роботи або ж він лише мінімальний?

Продемонструйте свої досягнення у навчанні та здобуті навички.

Спробуйте обгрунтувати, чому саме ви - ідеальний кандидат. Приділіть увагу своїм навичкам та особистим якостям у резюме. Навіть якщо у вас немає досвіду роботи, то надана інформація про будь-які курси, семінари, конференції, у яких ви брали участь, буде дуже доречною.

Перевірте наші зразки резюме які можуть вам допомогти в створенні власного CV.

Скористайтеся нашими порадами, щоб створити просте, але професійне резюме без жодних проблем та отримайте роботу мрії прямо зараз!

Схожі статті

Понад 112.872 користувачів вже зробили своє резюме

За допомогою CV maker Ви можете швидко і легко створити помітне та професійне резюме за 15 хвилин.

Створіть своє резюме

У Вас буде на 65% більше шансів отримати роботу