Як створити виграшне резюме кухаря: Керівництво з прикладами

Кухар – досить актуальна вакансія на сьогодні. Співробітники потрібні і у ресторани, і у невеликі кафе, також вони часто надають свої послуги з приготування їжі в школах, садках та інших закладах. Як варіант – завжди можна працевлаштуватися кухарем у сім'ю, такі послуги досить популярні на ринку. Сьогодні ми поговоримо про те, як створити виграшне резюме кухаря, щоб привернути до своєї персони увагу потенційного роботодавця.

Створіть своє резюме

Приклад резюме кухаря

З нашої статті ви дізнаєтесь про те, як створити якісне резюме кухаря. Ми розглянемо, на чому саме варто акцентувати свою увагу та про які навички точно слід розповісти. Обов'язково вивчіть наш приклад резюме кухаря українською мовою, щоб розуміти, з чого розпочати роботу. Під час написання резюме намагайтеся враховувати наступні нюанси:

 • Подавайте інформацію чітко та конкретно – якщо щось можна прописати цифрами, обов'язково зробіть це, тоді ви зможете привернути увагу того, хто вивчатиме ваше резюме;
 • Зосередьтеся на перерахуванні своїх професійних навичок, які допоможуть вам у роботі та вигідно виділять вас серед конкурентів;
 • Перерахуйте свої кар'єрні досягнення.

Приклад резюме кухаря

Завантажити цей зразок резюме кухаря в .pdf

Як написати особистий профіль для резюме кухаря

Особистий профіль у резюме на роботу кухаря – це та вступна частина, з якою потенційний роботодавець ознайомиться перед тим, як переходити до основного тексту. Особистий профіль повинен привертати увагу, в іншому випадку є висока ймовірність того, що HR-фахівець просто не читатиме ваше резюме далі.

У особистому профілі резюме кухаря слід подати короткий опис вашого досвіду, навичок та якостей, які роблять вас відповідним кандидатом для обраної вакансії. Ось кілька ключових пропозицій, які ви можете включити до свого резюме:

 • Досвідчений та творчий кухар з багаторічним досвідом роботи у ресторанному бізнесі;
 • Відданий професіонал із широким спектром навичок та умінь у галузі приготування їжі, від класичних страв до реалізації інноваційних кулінарних ідей;
 • Сильні лідерські якості, які дозволяють організувати робочий процес на кухні та координувати роботу команди для досягнення найкращих результатів;
 • Гнучкий та адаптивний підхід до роботи, здатність ефективно функціонувати в інтенсивному та динамічному середовищі ресторанної кухні;
 • Відмінні комунікативні навички, що дозволяють ефективно взаємодіяти з колегами, керівництвом та клієнтами для вирішення поставлених завдань.

Створіть своє резюме

Приклад особистого профілю для CV кухаря

Резюме кухаря зразок українською з гарним текстом про себе:

"Я досвідчений і творчий кухар із більш ніж 8-річним стажем роботи в ресторанному бізнесі. Моє покликання – створювати смачні та візуально привабливі страви, які радують гостей та залишають приємні враження. Я володію широким спектром навичок, включаючи вміння працювати з різними кухонними техніками, інгредієнтами і кулінарними стилями. Моя мета – не просто приготувати їжу, а подарувати незабутні враження кожному гостю ресторану. Я готовий зробити свій внесок у вашу команду і допомогти досягти високих стандартів якості та обслуговування."

Є кілька причин, чому такий текст може позитивно зіграти у вашому резюме кухаря:

 • Він починається з короткого огляду досвіду та стажу роботи, демонструючи кандидата як досвідченого фахівця;
 • Вказуються ключові навички та якості, які роблять кандидата придатним для позиції кухаря;
 • Наголошується на прагненні створити незабутній досвід для гостей і готовність зробити свій внесок у роботу команди.

Як альтернативу розглянемо поганий приклад тексту про себе для резюме кухаря:

"Я працював кухарем у кількох ресторанах. Я люблю готувати і я маю досвід роботи на кухні. Я шукаю нову роботу, тому що мені потрібні гроші."

Чому текст вважається поганим? На це є кілька причин:

 • Він занадто загальний і не містить конкретних деталей про стаж роботи, навички та якості кандидата;
 • Відсутня згадка про те, які саме страви готував кандидат та які навички він володіє;
 • Фраза про те, що кухар шукає нову роботу через потребу грошей, показує відсутність нормальної мотивації та інтересу саме до цієї професії.

Які вказати навички у резюме кухаря

Навички, які слід вказати у резюме кухаря:

 • Знання кулінарних технік. Наприклад, навички різання, маринування, смаження, випікання, готування на грилі тощо;
 • Робота з кухонним обладнанням. Описати досвід роботи з різними видами обладнання, такими як піч, плити, міксери, ножі тощо;
 • Слідування рецептам. Пояснити здатність точно дотримуватися рецептів, знаходити відповідні інгредієнти та дотримуватися технології приготування;
 • Організаційні навички. Вказати здатність працювати в організованому та структурованому середовищі, планувати час та виконувати завдання ефективно;
 • Готовність до роботи в команді. Описати досвід співпраці з іншими членами кухонної бригади, вміння взаємодіяти та координуватися з колегами;
 • Смакові якості та творчий підхід. Зазначити здатність до створення нових та цікавих страв, знання смакових поєднань та естетичних аспектів приготування їжі.

Як вказати досвід роботи в резюме кухаря

При складанні розділу "Досвід роботи" важливо орієнтуватися на опис вакансії, оскільки саме там зазначені критерії, яким має відповідати кандидат в очах роботодавця. Цей розділ слід заповнювати, починаючи з останнього місця роботи та вказуючи назву організацій, періоди зайнятості та основні обов'язки з акцентом на ключові аспекти. Вивчіть наше резюме кухаря приклад, щоб розуміти, про що йде мова. Необхідно також відзначити важливі досягнення у кар'єрі кухаря.

Важливі підказки для заповнення розділу з досвідом роботи кухаря:

 • Фокусуйтеся на досягненнях у резюме замість простого перерахування обов'язків;
 • Вибудовуйте кожен пункт вашого досвіду так, щоб він відповідав вимогам вакансії максимально точно;
 • Починайте кожен новий пункт із дієслів дії;
 • Збільшить рівень деталізації, включаючи цифри в описі вашого досвіду.

Включення сертифікатів та нагород у ваше портфоліо значно підвищить ймовірність того, що ви досягнете своєї мети та отримаєте роботу вашої мрії. При перерахуванні ваших сертифікатів у резюме обов'язково вказуйте наступну інформацію:

 • Назва сертифіката;
 • Назва організації, де відбувалося навчання;
 • Дата отримання.

Багато кухарів також займаються волонтерською діяльністю, наприклад, готують їжу для дітей з обмеженими можливостями, для малозабезпечених сімей або для людей, які перебувають у скрутному становищі. Якщо у вас є досвід роботи, обов'язково вкажіть його у вашому резюме кухаря.

Якщо ви новачок у кулінарії без досвіду роботи, ви можете описати у розділі свою практику, участь у конкурсах та виставках, процес навчання. Ви також можете прочитати нашу статтю "Як написати резюме без досвіду роботи?" та орієнтуватися на нюанси, які можуть мати значення.

Як вказати освіту в резюме кухаря

Для зайняття посади кухаря не потрібно вищої освіти; достатньо пройти кулінарні курси. Однак для просування в цій сфері та досягнення високих посад, таких як шеф-кухар, необхідно мати професійну освіту.

Вказуючи освіту в резюме кухаря, варто зазначити назву навчального закладу, спеціальність чи напрямок, рік закінчення, та будь-які спеціальні курси або сертифікати, що стосуються кулінарної сфери. Наприклад:

 • Кулінарний коледж "Харчова майстерня", спеціальність "Повар-кондитер", закінчено у 2018 році;
 • Курс з пекарської майстерності в Університеті кулінарного мистецтва, сертифікат отримано у 2019 році.

Це дозволить роботодавцю отримати уявлення про вашу освіту та підготовку у галузі кулінарії.

Приклад освіти резюме кухаря
Ось приклад вказання освіти в резюме кухаря:
Освіта:

 • Кулінарний технікум №1 м. Києва;
 • Спеціальність: Повар-кондитер;
 • Рік закінчення: 2015.

Курси з вивчення суші та японської кухні

 • Університет кулінарного мистецтва "Sushi Master";
 • Сертифікат отримано у 2017

Поширені запитання

Як написати резюме для кухаря без досвіду роботи?

Написання резюме для кухаря без досвіду роботи може бути викликом, але все ж таки можна підкреслити свої навички, освіту та будь-який досвід, який може бути пов'язаний з кулінарією. Обов'язково пропишіть коротке твердження про ваше бажання розпочати кар'єру у кулінарному світі та ваше прагнення розвиватися в цій галузі.

Який найкращий формат резюме для кухаря?

Для кухаря найкращим форматом резюме є той, який ясно і чітко представляє ваші навички, досвід роботи та освіту, щоб роботодавець міг легко оцінити вашу відповідність до позиції. Радимо використовувати комбінований формат подачі інформації, який поєднує елементи хронологічного та функціонального підходів, дозволяючи вам підкреслити свій досвід роботи та ключові навички.

Які основні елементи має містити резюме кухаря?

Резюме кухаря має містити контактну інформацію, дані про освіту, досвід роботи, список професійних навичок та досягнень, рекомендації з попередніх місць роботи (функціонально), щоб ефектно подати вашу кандидатуру для роботодавців.

Як правильно описати досвід роботи у резюме кухаря?

Досвід роботи слід описувати коротко, вказуючи назву посади, місце роботи, тривалість заняття цієї посади та основні обов'язки. Наприклад: «Повар, Ресторан "Смак", Київ, 2020-2022. Готування різноманітних страв відповідно до рецептів, контроль якості продуктів, забезпечення чистоти та порядку на кухні».

Які включити навички, які виділяють мене з-поміж інших кандидатів?

Щоб виділитися з-поміж інших кандидатів, включіть такі унікальні навички або досягнення, які відповідають вимогам вакансії й підкреслюють вашу унікальність та професійні якості.

Чи важлива освіта в резюме кухаря, і як її представити?

Освіта важлива для кухаря, але не завжди обов'язкова. У резюме можна вказати освіту, пов'язану з кулінарією, таку як курси або тренінги з кулінарії, школа кулінарного мистецтва або вища освіта в галузі готельно-ресторанного бізнесу.

Яких поширених помилок слід уникати при написанні резюме кухаря?

Це можуть бути такі помилки, як недостатньо конкретних деталей про навички та досвід, загальне описання обов'язків, замість фокуса на досягненнях та результативності, використання неякісного фото або відсутність його зовсім.

Створіть своє резюме

Схожі статті

Понад 112.872 користувачів вже зробили своє резюме

За допомогою CV maker Ви можете швидко і легко створити помітне та професійне резюме за 15 хвилин.

Створіть своє резюме

У Вас буде на 65% більше шансів отримати роботу