Як створити виграшне резюме менеджера з продажу (шаблон + приклади)

Сфера продажу стрімко зростає, а це означає, що і попит на вакансії також. Багато кандидатів хочуть отримати досвід роботи саме у цій сфері, щойно закінчивши навчання. Тож якщо ви хочете отримати бажану роботу, ваше резюме має справити гарне враження на роботодавця. Поради з цієї статті допоможуть вам у цьому. А також ви можете подивитись наш приклад резюме менеджера з продажу, якщо у вас немає жодного уявлення, як краще презентувати себе. Та створити резюме за допомогою наших шаблонів.

Створіть своє резюме

Як створити резюме, щоб отримати бажану роботу?

Робота у сфері продажу є часто трудомісткою, адже деякі посади вимагають від вас витривалості. Роботодавці зазвичай шукають кандидатів, які вміють швидко адаптовуватися, бути організованими та володіти різними навичками. Тому, якщо ви хочете привернути їхню увагу, зазначте усі свої сильні сторони. Обов'язково робить акцент на навичках, які мають відношення до вакансії, на яку ви претендуєте. Проаналізуйте, які ваші здібності слід додати до резюме, що будуть цінними для компанії.

Приклад резюме менеджера з продажу

Будь-яка людина, яка хоче отримати посаду менеджера з продажу, перш за все, має вміти правильно подати себе роботодавцю. Складання резюме вимагає індивідуального підходу, с урахуванням унікальних аспектів кожної професії. Те, що доцільно використати у CV одних професій, може не підійти для інших.

Індивідуалізоване резюме менеджера з продажу покаже роботодавцям, що потенційний співробітник розуміє важливість специфічних аспектів професії та готовий до успішного виконання завдань. До того ж воно має відмінності ніж зразок резюме продавця-консультанта та CV представників інших професій.


cv шаблон

Завантажити цей зразок резюме менеджера з продажу в .pdf

Що слід включити до резюме?

Перш ніж розпочати процес створення резюме, вам необхідно визначити його майбутній формат. Для цього спочатку проаналізуйте те, чи достатньо у вас досвіду роботи. Якщо ви новачок у цій галузі, то резюме, підкріплене важливими навичками, допоможе одразу привернути увагу роботодавця. Однак, якщо ви прагнете підвищення та уже маєте достатній практичний досвід, опишіть його у зворотному хронологічному порядку. Основна частина вашого резюме повинна містити наступну інформацію:

Особисті дані

Дуже важливо залишити ваші особисті дані, включаючи номер телефону, у випадку, якщо рекрутер захоче з вами зв'язатися. Переконайтеся, що ця інформація знаходиться на виду у вашому резюме.

Досвід роботи

Ваш досвід є основою будь-якого резюме, тому обов’язково перерахуйте свої попередні місця роботи. Також залиште кілька слів про ваші професійні досягнення у певній сфері, яка перегукується із вакансією, на яку ви претендуєте.

Освіта

Освіта – також одна із найважливіших складових блискучого резюме. Додайте до неї назви навчальних закладів, у яких здобували освіту, та спеціальності. Окрім того, слід згадати про професійні курси, школи та конференції; саме ця інформація демонструє те, що ви не стоїте на місці та зацікавлені в особистісному розвитку.

Навички та компетенції

Залишивши кілька основних навичок, ви маєте змогу продемонструвати роботодавцю те, що саме ви вмієте та знаєте на даний час.

Про які важливі навички слід написати, створюючи резюме для сфери продажу?

Як визначити релевантні навички, які варто вказувати у резюме? Деякі з навичок, необхідних для роботи в торгівлі, включають:

 • Навички налагодженої роботи з товаром
  Часто посадовими обов'язками працівника торгівлі є забезпечення того, щоб продукція знаходилась у потрібних місцях, спостереження за наявністю на полицях якнайбільшого асортименту товарів та консультація покупців про їхні споживчі властивості.
 • Навички роботи з комп'ютером
  Практично кожна вакансія вимагає зараз від кандидата комп’ютерної грамотності. Окрім того, що варто стати впевненим користувачем інтернету та MS Office, вміння спілкуватися та консультувати покупців онлайн не буде зайвим.
 • Маркетингові навички
  Ви повинні володіти навичками презентації товару й орієнтуватися в тому, як переконати клієнта придбати продукт. Якщо ви знаєте, як виділити саме те, що потрібно аудиторії, щоб просунути продукт - робота у сфері продажів вам гарантована.
 • Організаційні навички
  Вміння організовувати людей та процеси завжди цінується досить високо. Також до цієї категорії можна додати багатозадачність та вміння вирішувати комплексні завдання.

Створіть своє резюме

Як написати особистий профіль для резюме менеджера з продажу

Особистий профіль – це невеликий, але чіткий текст у вашому резюме, який описує ваші навички, досвід та кар'єрні цілі. Це шанс справити перше враження на роботодавця та продемонструвати, чому ви є найкращим кандидатом на посаду. Ось кілька дієвих шаблонів, які ви можете використати у своєму резюме:

 • Результативний та мотивований менеджер з продажу з N роками досвіду у сфері [вкажіть свою сферу];
 • Володію досконалими навичками переконання, презентації та ведення переговорів;
 • Відмінні комунікативні та організаторські навички, чітке та лаконічне висловлювання своїх думок;
 • Стратегічний підхід до ведення справ зі здатністю генерувати нові ідеї, розробляти ефективні стратегії продажів та досягати поставлених цілей;
 • Висока здатність адаптуватися до змін в інтенсивному середовищі продажів та ефективно працювати в динамічному ринковому середовищі.

Приклад особистого профілю для CV менеджера з продажу

Ось як може виглядати особистий профіль в резюме менеджера по продажам – зразок українською. Його ви можете використати для складання гарного опису про свої навички та вміння:

“Мене звати Віталій Куліш, я досвідчений менеджер з продажу з 5+ роками досвіду роботи у сфері B2B, B2C. Маю профільну освіту за спеціальністю менеджмент. Займаюсь налагодженням нових партнерських відносин, вибудовою комунікації з постійними та новими клієнтами. Володію сильними навичками комунікації, ведення переговорів та презентації. Мотивований на виконання KPI та орієнтований на результат лідер, який прагне до успіху. Я готовий на співбесіду, де зможу детально розповісти про свій досвід та відповісти на ваші запитання.”.

Подібний текст може позитивно впливати на рішення HR під час перегляду резюме, тому що ви чітко вказуєте, що ви досвідчений менеджер з досвідом та володієте необхідними знаннями та навичками для роботи. А також текст демонструє вашу активну позицію та вказує що ви не просто шукаєте роботу, а й готові докладати зусиль.

Розглянемо також невдалий зразок резюме менеджера з продажу, як не треба заповнювати особистий профіль:

“Я - менеджер з продажу з досвідом роботи. Вмію продавати. Шукаю роботу. Готовий працювати і чекатиму на дзвінок.”

Такий текст є поганою альтернативою, оскільки він не є інформативним та не дає роботодавцю уявлення про ваші навички, досвід та особисті якості. Ігнорування окремих розділів при написанні якісного CV також вказуватиме на байдужість та небажання претендента на отримання роботи. До того ж з тексту не ясно, чи має кандидат освіту у менеджменті.

Як вказати досвід роботи в резюме менеджера з продажу

Прописання досвіду роботи в резюме менеджера з продажу – це важливий етап, оскільки саме тут ви вказуєте про попередні робочі місця та досягнення. Ось кілька порад щодо того, як правильно оформити цей розділ:

 1. Вказуйте лише релевантний досвід. Почніть з найновіших робочих місць і просувайтеся до минулих. Вказуйте назви компаній, в яких ви працювали, їхню сферу діяльності та ваш вклад у роботу;
 2. Використовуйте лише чіткі професійні терміни, що точно відображають ваші обов'язки та роль;
 3. Додайте чіткі показники: обсяги продажів, відсоток збільшення обсягів, чи кількості клієнтів, щоб зробити ваш досвід реальним та конкретним;
 4. Не забудьте про проєкти та досягнення на курсах, семінарах, воркшопах чи інших видів навчання, пов'язаних зі сферою продажів.

Приклад досвіду роботи в резюме менеджера з продажу

Розглянемо конкретні якісні приклади написання досвіду роботи в резюме:

2020 - по теперішній час: Менеджер з продажу, "ЛітоБуд"

 • Збільшив продажі на 20% шляхом розвитку нових клієнтських каналів;
 • Розробив і запровадив нову стратегію продажів, що призвело до 15%-го зростання конверсії;
 • Управляв командою з 7 продавців, забезпечуючи їх навчання та підтримку.

2017 - 2020: Менеджер з продажу, "УкрХімПромБуд"

 • Досяг 120% від KPI щоквартально;
 • Налагодив партнерські стосунки з ключовими клієнтами, що призвело до 10%-го зростання рентабельності інвестицій.

Як вказати освіту в резюме менеджера з продажу

Вказання освіти в резюме менеджера з продажу важливо, оскільки це визначає фахову підготовку та рівень компетентності кандидата. Якщо у вас є вища освіта зі спеціалізацією в галузі маркетингу, торгівлі або управління, обов'язково включіть цю інформацію. Декілька важливих порад, як коректно включити освітні дані у CV:

 • При наявності вкажіть ту освіту, яка є релевантною для вакансії, на яку ви претендуєте;
 • Надайте детальну інформацію, щоб рекрутер міг отримати повний обсяг вашої підготовки – назву вищого навчального закладу, обрану спеціальність, рік завершення навчання та отримані ступені;
 • Якщо у вас є додаткові курси чи сертифікати, які стосуються сфери продажів, вони також можуть бути корисними.

Приклад освіти в резюме менеджера з продажу

Розглянемо приклад, як ви можете вказати освіту у відповідний розділ CV:

 • Магістр ОПП "Бізнес-аналітика"
 • Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
 • 2018-2022
 • Факультет менеджменту та маркетингу.

Якщо ви закінчили будь-які спеціалізовані курси, не забудьте залишити інформацію про них після зазначення основної освіти у додатковому розділі “Курси/ Додаткова освіта”.

Перевірте кращі зразки резюме від CVMaker, щоб обрати кращий для вашого CV.

Як вказати навички в резюме менеджера з продажу

В резюме менеджера з продажу важливо відзначити ключові навички, щоб вразити та зацікавити потенційного роботодавця. Не вживайте розмиті, банальні фрази, а замініть їх конкретними прикладами на основі свого досвіду.

 1. Навички продажів. Важливо вказати на досвід успішного ведення переговорів, розроблення та впровадження стратегій продажу, а також досягнення поставлених цілей у сфері продажів. Можна навести конкретний приклад.
 2. Навички маркетингу. Обгрунтуйте здатність планувати та реалізовувати маркетингові кампанії, аналізувати ЦА, використовувати інструменти цифрового маркетингу та впроваджувати стратегії просування товарів чи послуг на ринку.
 3. Аналітичні навички. Розкажіть про досвід в аналізі ринкових тенденцій, вивчення конкурентного середовища та розроблення стратегій продажу на основі обґрунтованих аналітичних даних.
 4. Навички прийняття рішення. Зазначте про вміння швидко та обґрунтовано приймати рішення в умовах високого темпу роботи та готовність ефективно реагувати на зміни.

Приклад навичок в резюме менеджера з продажу

Гарний приклад резюме менеджера з продажу з розділом навичок може виглядати так:

 • Успішний досвід у веденні переговорів та укладанні угод з різними типами клієнтів;
 • Досвід керівництва командою продажів, досягнення високих показників продаж завдяки ефективному веденню колективу;
 • Здатність швидко реагувати на зміни у сфері продажів та адаптувати стратегії для оптимізації результатів.

Як привернути увагу роботодавця за допомогою резюме?

Сформулюйте чітке та лаконічне резюме
Ваше резюме повинно бути чітким, лаконічним та легким для читання як на екрані, так і в друкованому вигляді. Уникайте химерних шрифтів та кольорів.

Уникайте прогалин у резюме
Після закінчення роботи з резюме переконайтеся у тому, що вся інформація є вірною та ви не припустилися жодних помилок.

Тверезо оцініть свої навички та попередній досвід
Саме це допоможе вам чітко зрозуміти, яку користь ви можете принести для певної компанії, зайнявши конкретну посаду, та відточити самопрезентацію.

Які особисті якості шукають роботодавці?

Відмінне спілкування: Робота у сфері продажу - це спілкування з клієнтами протягом усього дня. Ви повинні вміти комунікувати з різними людьми, досягаючи певних робочих цілей.

Увага до деталей: Ця якість може гарантувати те, що завдання будуть виконані повністю і без помилок.

Вирішення проблем: З клієнтами можуть виникати конфліктні ситуації, які ви здатні вирішити.

Яку ще важливу інформацію необхідно додати?

Працюючи над резюме, переконайтесь, що воно містить ключові слова, пов’язані з вакансією, на яку ви претендуєте. Наприклад, якщо вам потрібна посада менеджера з підтримки клієнтів, додайте слова та навички, які стосуються роботи з їх обслуговування.

Щоб отримати запрошення на співбесіду, вказуйте лише достовірну інформацію, яка демонструє ваш потенціал та можливості. Бажаємо вам отримати роботу мрії якомога швидше!

Перевірте кращі зразки резюме від CVMaker щоб обрати кращий для вашого CV.

Найпоширеніші вакансії у сфері продажу

Так само, як і інші швидко зростаючі галузі, торгівля має численні можливості працевлаштування, починаючи від сезонного найму та закінчуючи пошуком кандидатів на повну зайнятість і довготривалий термін. Ознайомтесь із найпопулярнішими вакансіями у галузі торгівлі далі:

1. Менеджер з продажу

Саме ці спеціалісти роблять усе, щоб продати товар чи послугу.Вони мають справу безпосередньо з клієнтами, допомагаючи їм здійснювати покупки. Також менеджери з продажу несуть відповідальність за вирішення проблемних питань та контроль над відвантаженнями товару і розрахунками з покупцями. Забезпечувати безперебійну роботу бізнесу та відігравати вагому роль у збільшенні продажів – основне завдання фахівця.

2. Менеджер з підтримки клієнтів

Менеджер з підтримки клієнтів - спеціаліст, в обов'язки якого входить пошук та обслуговування клієнтів, а також вибудовування відносин з ними. Саме він представляє інтереси покупця - стежить за тим, щоб послуги були надані відповідно до очікувань і вимог договору. Основними завданнями менеджера є обробка запитів від клієнтів, швидке вирішення їхніх питань у чатах або по телефону та ведення звітності про виконану роботу.

3. Касир

Касир здійснює прийом, зберігання і облік грошових коштів, а також він зазвичай є продавцем. Окрім того, він займається прийомом товару, проведенням інвентаризацій та складанням касової звітності. Важливо розуміти, що резюме касира зовсім не буде схоже на, до прикладу, зразок резюме менеджера по роботі з клієнтами або адміністратора.

4. Адміністратор магазину (торгового залу)

Саме адміністратор магазину повноцінно стежить за його діяльністю та може гарантувати, що все працює безупинно. Серед основних його обов'язків також є контроль організації торгово-технологічного процесу, викладання товарів та дотримання всіх правил торгівлі.

Поширені запитання

1.Як написати резюме для менеджера з продажу без досвіду роботи?

Якщо ви не маєте досвіду в продажах, при написанні резюме сфокусуйтеся на розділі освіти, навичках та додаткових досягненнях. Вкажіть вашу освіту, підкресліть важливі навички, такі як комунікація та переконання, і розкажіть про пройдені курси, дотичні проєкти чи волонтерську діяльність.

2.Який найкращий формат резюме для менеджера з продажу?

Вибір формату залежить від вашого досвіду. Хронологічний формат розкриває досвід по часу, функціональний – за навичками, а комбінований об'єднує обидва підходи. Оберіть той, що найкраще відображає ваші сильні сторони.

Створіть своє резюме

Схожі статті

Понад 112.872 користувачів вже зробили своє резюме

За допомогою CV maker Ви можете швидко і легко створити помітне та професійне резюме за 15 хвилин.

Створіть своє резюме

У Вас буде на 65% більше шансів отримати роботу